Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
kktcsuay@hotmail.com 0392 2290483

Hizmetlerimiz

Bölge ve ev ziyaretleri

KKTC`de yaşayan engelli bireyleri bölge bölge, köy köy, kapı kapı gezerek evlerinde ziyaret ediyoruz.
Amacımız, sosyal devlet anlayışı üzere sivil toplum olarak üzerimize düşen vazifeyi icra edebilmektir.
Artık rutin bir şekilde yaptığımız bu ziyaretlerde, aylık olarak ortalama 50 ailemizin misafiri oluyoruz.

Erzak ve hasta bezi organizasyonları


Erzak ve hasta bezi organizasyonları ile engelli ailelerimizi ziyaret ediyor, sivil toplum dayanışmasını ve sosyal devlet olabilmenin gerekliliğini siyaset mekanizmasına göstermeye çalışıyoruz.
Sadece bu erzak ve hasta bezi organizasyonları için oluşturulan yıllık bütçe 12000 TL`dir.

Özel ihtiyaçlar

Tekerlekli sandalye, hasta yatağı ve türevli tüm araçları tedarik ediyor, alma güçlüğü çeken engelli vatandaşlarımızın bu yöndeki ihtiyacını karşılıyoruz.
Bu özel ihtiyaçlar için oluşturulan yıllık bütçe 75000 TL`dir.

Görme engelliler kütüphanesi

Görme engelliler kütüphanesi ile ülkemiz görme engellilerini hak ettikleri eğitim seviyesine ulaştırabilmek için mücadele ediyoruz. Kütüphanede 10000 adet sesli kitap, 600 adet kabartma (Braille) kitap, kitap seslendirme cihazı, daktilolar ve görme engelliler için hem eğitim, hem de kişisel gelişim anlamında ihtiyaç duyulan tüm araç gereçler yer almaktadır.
Kütüphanenin kurulabilmesi için harcanan meblağ 50000 TL`dir.

Engelsiz stüdyo

Engelsiz stüdyo, hem sesli kitap üretmek, hem de farkındalık anlayışını doğru yöne çekmek için planlanan çok amaçlı bir projedir.
Ülkemizde büyük ses getiren bu proje ile bugüne kadar her meslek ve her yaş grubundan 400`ün üzerinde gönüllü, kitap seslendirerek sesli kitap arşivimizin büyümesine katkı sağlamıştır.
Stüdyo dernek merkez binasındaki görme engelliler kütüphanesinde bulunmaktadır. Siz de gönüllü olmak istiyorsanız, hemen bize ulaşabilirsiniz.
Stüdyonun kurulması için ihtiyaç duyulan 30000 TL`lik bütçe, İngiltere`de yaşayan Kıbrıslı Türk iş adamı Günay Veli tarafından karşılanmıştır.

Görme engelliler bilgisayar kursu

Bir görme engelli için teknoloji, özellikle de bilgisayar, olmazsa olmazdır. Ülkemiz görme engellilerinin de bilgisayar kullanıcısı olarak gündelik hayatlarını daha rahat geçirebilmeleri için çalışıyor, haftalık kurs programları düzenliyoruz.

Azim her engeli aşar seminerleri

Azim her engeli aşar isimli seminerler kapsamında okullarımızı ziyaret ediyor, gerçek engelli farkındalığını ve azmin insan hayatındaki önemini öğrencilerimize anlatıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda ilkokul, ortaokul ve lise ziyaret edilmiştir.

Kamu spotları

Bilinç ve duyarlılığı arttırmak, vatandaşların algısını pozitif anlamda etkilemek için kamu spotları hazırlıyoruz. Hazırlanan videolar, sosyal medya ve tüm TV kanallarında yer almaktadır.